Etapy projektu

Pierwszy kontakt
Pierwsza styczność klienta z moją pracownią to rozmowa telefoniczna, wymiana maili lub korespondecji na messengerze. Na tym etapie odpowiadam na wszystkie pytania dotyczące współpracy. Możemy podpisać umowę i tym samym rezerwujemy termin na wykonanie projektu.

KONTAKT

Początek współpracy
Staram się jak najlepiej poznać gust i potrzeby klienta. Proszę o wypełnienie przesłanej ankiety, a jej uzupełnieniem są zdjęcia i inspiracje.

Inwentaryzacja
W przypadku projektów we Wrocławiu i okolicy mogę wykonać pomiary samodzielnie. Większość projektów jednak wykonuję zdalnie i rozpoczynamy współpracę, gdy mieszkanie/dom nie są jeszcze wybudowane. Bazuję na rzutach od deweloperów i architektów lub pomiarach wykonanych samodzielnie przez klientów.

Układ funkcjonalny
Zanim zaczniemy myśleć o dokładnym wyglądzie przestrzeni, zastanawiamy się jak będzie ona wykorzystana. Dlatego staram się zrozumieć styl życia, potrzeby i życzenia klienta. Na podstawie dokładnej analizy potrzeb na początku proponuję 2 najkorzystniejsze ustawienia ścian i mebli. Po informacji co w koncepcjach podoba się najbardziej następuje ich połączenie i ustalenie najodpowiedniejszego układu. Zależy mi na dokładnym zrozumieniu w jaki sposób zamierzasz wykorzystać swoją przestrzeń. Na widokach z góry najlepiej jest widać lokalizację wszystkich elementów oraz powstałe strefy i przestrzenie.

Wizualizacje
Najciekawszy i najbardziej wyczekiwany przez wszystkich etap projektu. Wizualizacje pokazują pomysł na wnętrze, meble, oświetlenie, wykończenie powierzchni.

Zależy mi na zaprojektowaniu przestrzeni odzwierciedlającej gust, charakter i temperament wszystkich domowników. Chcę uwzględnić wszystkie potrzeby i marzenia, pogodzić najbardziej odmienne gusta i opinie.

Najważniejsze dla mnie jest, abyście patrząc na stworzone dla Was wizualizacje poczuli się „jak u siebie w domu”.

Więcej wizualizacji znajdziesz w PORTFOLIO

Lista produktów
Dużym ułatwieniem przy realizacji inwestycji jest lista zakupów, czyli długie zestawienie konkretnych mebli, oświetlenia, kolorów malowania, płytek, sztukaterii, okładzin ściennych i innych materiałów. Lista produktów zawiera opis, link do sklepu i zdjęcie. W przypadku projektu kompleksowego dodatkowo cenę i potrzebną ilość.

Rysunki techniczne
Projekt kompleksowy zawiera rysunku techniczne. Jest to dokumentacja pomocna dla ekip wykończeniowych. Powstaje po akceptacji wizualizacji. Dzięki takiej dokumentacji można zaoszczędzić mnóstwo czasu na ustalanie szczegółów wykonawczych z ekipami. W skład rysunków wykonawczych wchodzą: lokalizacja punktów elektrycznych i podłączeń wod-kan, rzut podłóg i sufitów, widoki ścian, rysunki mebli na wymiar.