Ogólne

Trendy 2023, czyli subiektywny przegląd tendencji dominujących w aranżacji wnętrz w Nowym Roku

Nowy Rok już za pasem.

Co przyniesie 2023 w aranżacji wnętrz?

Myślę, że nie będzie wielkich zmian, ale kilka obecnych trendów będzie dynamicznie się rozwijać. Przygotowałam dla Was subiektywny przegląd styli, które moim zdaniem będą często pojawiały się w aranżacjach 2023 roku.

Zgadzacie się ze mną? Może zauważyliście inne trendy?

Kolorem roku Pantone została Viva Magenta, czyli energetyczna czerwień. Pojawiał się w aranżacji stoisk targowych i być może niedługo zagości w naszych domach. Dla mnie to sygnał, że wykończenia wnętrz idą w kierunku indywidualizmu, pokazywania w aranżacji charakteru właścicieli. Nie będą to aranżacje robione na tzw. jedno kopyto, tylko tworzone w oparciu o indywidualne preferencje. Jest to kierunek, który dominuje w mojej pracowni od początku jej istnienia, gdyż w domu najważniejszy jest Człowiek, jego sposób życia i myślenia.

1. Styl japandi

Następca stylu boho królującego w ostatnich latach. Styl japandi zacznie zyskiwać coraz więcej zwolenników. Wnętrza japandi są spokojniejsze, bardziej minimalistyczne. Mają znacznie mniej dodatków niż aranżacje boho, chociaż kolorystyka jest podobna.

Myślę, że japandi trafi w gust osób ceniących spokój, harmonię, ekologię, minimalizm.

Styl japandi to:

– natura

– kolory ziemi

– tynki gliniane, bawełna, len, drewno

– jasna, ciepła kolorystyka

– oaza spokoju

– kwiaty, zieleń

2. Zgaszone odcienie drewna

Odcień drewna wybrany do aranżacji przestrzeni mieszkalnych ma olbrzymie znaczenie dla odbioru wnętrza. Inaczej czujemy się w ciepłych aranżacjach, niż w chłodnych. Drewno i materiały drewnopodobne są używane w wielu elementach wystroju. Poza podłogami są to meble, okładziny ścian (płyty meblowe lub lamele), czy płytki w łazienkach.

W ostatnich latach największą popularnością cieszyło się drewno w naturalnych, ciepłych odcieniach. Obecnie do trendów wchodzą odcienie chłodniejsze, ciemniejsze. Pasują one do popularnych styli retro, vintage. Stanowią doskonałe tło dla aranżacji w mocnych kolorach.

3. Kolory

Po latach, w których dominowały wnętrza w spokojnej, skandynawskiej kolorystyce, zaczynają pojawiać się odważne, barwne aranżacje. Kolory podkreślają gust i charakter właścicieli. Pojawiają się jako detale, dopełnienia całości aranżacji lub są dominujące we wnętrzu.

Do wyboru są odcienie zgaszone, pastele dla spokojniejszych aranżacji. Popularnością będą się cieszyć też mocne, intensywne barwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *